Zmień rozmiar czcionki
Obecny czas: 23 Lis 2017, 04:44

Wyślij nowy tematWyślij odpowiedź Strona 1 z 1   [ 1 post ]
Autor Wiadomość
 Temat postu: Wrześniowe polowaniw
Wysłany: 24 Wrz 2011, 03:05 
Wybrałam się niedawno na ranne polowanie.
Mgła scalała wszystkie łąki i ledwo trafiłam na wybraną ambonę.
Gdy wchodziłam na miejsce było kompletnie ciemno i panowała grobowa cisza.
Po piętnastu minutach ciszę przerwał łomot przewracającego się drzewa przewróconego przez bobry, które ten obwód szczególnie sobie upodobały. Już kiedyś śmiertelnie mnie przeraził łomot uderzenia kielni bobra, jak podchodziłam niedaleko "Cieszynki" buchtujące na łące dziki.
Mgła okalająca łąki była tak duża, że można by ją krajać nożem. Nagle usłyszała potężny ryk byka, który dochodził z łąk nad którymi stała ambona. Stary byk, ostrożny, tajemniczy, idzie ciężko i pewno opuszczoną głową kiwa równomiernie z krokiem. Pewno wyczuł rywala i reaguje odpowiednio głosem straszenia rywala, by następnie dojść do decydującego spotkania . Słychać łomot uderzenia wieńców, jeden, drugi, trzeci walka jest zażarta, w zależności od przeciwnika. I nagle cisza, zwycięzca obejmuje panowanie nad chmarą łań, obwieszcza to znowu głosem triumfu i znów cisza a pokonany salwował się ucieczką. Tak sądzę, bo w tej gęstej mgle nad Bukowskimi łąkami nic dojrzeć nie można było.
Jest coraz jaśnie i coraz ciszej. Stadny byk podąża pewno ze swoją chmarą do swoich ostoi, gdzie będzie wypoczywał. Mgła opada i uwidaczniają się puste dziewicze łąki, które w żaden sposób nie sugerujące odegranego przed chwilą dramatu.
Powoli słychać odgłosy silników pracujących pił w lesie , jest ranek i trzeba jechać do kwatery.

Zgłoś ten post

Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Wyślij nowy tematWyślij odpowiedź Strona 1 z 1   [ 1 post ]

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Możesz zakładać nowe tematy na tym forum
Możesz odpowiadać w tematach na tym forum